Masz pytanie?
SubskrypcjaO mnie

  • Aleks
    Aleks
  • creative
    creative

To ja, Aleksandra Bartus-Winiarska. Aleks Designs to moja marka. Tworzę z filcu rozmaite rzeczy. Jest to moja ogromna pasja twórcza zarówno projektanta jak i twórcy. W mojej pracowni powstają stylowe, ponadczasowe i wysokiej jakości filcowe szale, filcowe narzuty, filcowe ubrania i dodatki, przy użyciu najwyższej jakości materiałów, takich jak wełna australijskich merynosów, jedwab i inne naturalne włókna. Moje współczesne kolekcje wyróżniają się bogatą mieszanką kolorów i materiałów. Mają bogatą fakturę, są jedyne w swoim rodzaju. Mieszkam w Hrabstwie Cork w Irlandii, inspiruje się naturalnymi krajobrazami tutejszego regionu i malarstwem abstrakcyjnym. Znajduje to odzwierciedlenie w moich kolekcjach.

Jestem absolwentką Wydziału ceramiki i szkła na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, uzyskałam tytuł Magistra Sztuki o specjalizacji projektowanie ceramiki. Praca z gliną poszerzyła moje horyzonty i poglądy. Moje prace są ręcznie robione, zaprojektowane z dużą umiejętnością, miłością do piękna i dla oczu...Od wielu lat moją pasją jest ceramika. Różnorodność faktur, manipulacjia kolorem stwarzają ogromne możliwości. Jestem zafascynowana naturą, w której znajduję większość inspiracji. Jest ona niewyczerpanym źródłem pomysłów. Każdy szuka swoich własnych metod, manipulacji materiałem, sztuczek. Każde ręce tworzą niepowtarzalne, indywidualne projekty nawet przy użyciu tego samego materiału. Poszukując innych form wyrazu, zainteresowała mnie tkanina. "Odkryłam" mięciutką wełnę z australijskich merynosów, która zachwyciła mnie swoją delikatnością.
Jest to materiał bardzo plastyczny, który doskonale nadaje się do tworzenia form zupełnie płaskich, a także przestrzennych. To my decydujemy w którym miejscu wstrzymać lub zatrzymać filcowanie, w zależności od pożądanego efektu. Wybór różnych metod pozwala nam uzyskać różnorodność tekstur - drapowana, szorstka, gładka ... jest to w pewnym sensie bardzo podobne do pracy z gliną. Oczarowana jestem zarówno jednym jak i drugim tworzywem. Na dzień dzisiejszy są to moje ulubione środki osobistej ekspresji, wyrazem tego, co mi w duszy gra. 

 

Zapraszam na mojego bloga:

https://aleksandrawiniarska.wordpress.com

Zapraszam na mojego facebooka:

https://www.facebook.com/aleksandrabwiniarska

Zapraszam do mojego sklepu etsy:

https://www.etsy.com/ie/shop/AleksandrabWiniarska?ref=hdr_shop_menu

 

Kocham to, co robię


Moja praca jest moim hobby, jest moim kierunkiem w życiu

Szukam inspiracji, odkrywam, tworzę ...

Zapraszam do obejrzenia moich prac

 

 

fb twit
Facebook